Sarkma Derecesine Göre Meme Toparlama

Meme Toparlama Ameliyatları
Eylül 14, 2017
Jinekomasti
Eylül 14, 2017

Sarkma Derecesine Göre Meme Toparlama

İşlem genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İşleme göre ameliyat en fazla 3 saat sürmektedir. Diğer yandan ameliyat sarkma derecesine göre faklı işlemlerle gerçekleştirilmektedir. Hafif dereceli sarkmalarda meme başı çevresinden deri parçası çıkartılmaktadır. Eğer gerekli görülürse bölgeye protez de yerleştirilmektedir. Bu işlemde meme ucunda meme başı kahverengi dokusu ile meme derisi bileşim yerinde iz kalmaktadır.

Orta dereceli sarkmalarda meme ucunda dairesel ve meme ucundan meme alt kıvrımına dik uzanacak şekilde ( lolipop )şeklinde bir kesi yapılır ve meme bez dokularına yapılan içten şekillendirme ve askılama işlemi ile memeye yeni bir form verilir ve çok başarılı sonuçlar yaratır. Bu işleme ek olarak gerekli görülmesi halinde silikon protez ile de meme de ekstra bir hacim sağlanabilir.

 

İleri derecede sarkmalarda daha fazla iz kalmaktadır. Genellikle ters T olacak şekilde bir iz kalır orta dereceli sarkma işlemindeki meme dokularına form verme işlemi bu yöntemde de uygulanır ancak aşırı sarkmış meme bez dokusunu toparlamak ve meme derisini daha gergin ve yeni meme formuna uygun hale gerirebilmek için meme başı ve dik ize ek olarak meme alt kıvrımına uygun olacak bir iz eklenmesi gerekmektedir. Ancak meme alt kıvrımındaki bu iz doğru planlanırsa hastaların çoğunluğunda hiç rahatsız etmeyecek bir şekilde iyileşebilmektedir.

Comments are closed.