Özel Bölge Estetiği

Uyluk Germe
Eylül 14, 2017
Yüz Germe Estetiği
Eylül 14, 2017

Özel Bölge Estetiği

İnsanların her zaman en hassas oldukları genital bölge sorunları, artan sosyo-ekonomik düzey, şehirleşme ve internetin her türlü konunun tartışılıp fikir alınabildiği bir ortam yaratması ile beraber artık daha kolay çözülebilir hale gelmiştir.

Genital bölge ile ilgili problemler cinsiyete göre farklılık göstermektedir. Erkeklerde daha çok penis büyütme ön planda iken bayanlarda iç dudak şekillendirilmesi, dış dudak yağ dokularının azaltılması, G noktası ile ilgili istekler ön plandadır.

 

Kadın Genital Estetiği

Kadınlarda iç dudak estetiği ile iç dudak şekillendirme aslında az da yapılmayan bir işlemdir. Ben bu işleme şekillendirme adını veriyorum çünkü eski klasik yöntemlerde yapılan küçültme işlemleri ile iç dudakların aşırı küçültülmesi geriye dönüşü olmayan sonuçlar doğurmaktadır. İç dudağın şekline göre iç dudağın alt kısmından yatay doku çıkartılması, iç dudağın orta ve alt kısımlarından v şeklinde dik doku çıkartılması gibi yöntemlerden biri veya bir kaçı kombine olarak kullanılarak tedavi gerçekleştirilir. Ameliyat sedasyon veya genel anestezi altında gerçekleştirilir ve hastane yatışı gerektirmez. Hastalar ertesi gün duş alabilirler, cinsel ilişki 3 hafta yasaklanır. Kendi kendine eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınma problemi yoktur.

Dış dudak estetiğinde en çok yağdan dolayı kabarmış ve iç çamaşırı veya bikinide kendini çok belli eden dudak yapılarının liposuction veya direkt doku çıkartılma işlemi ile küçültülme işlemleri yapılmaktadır. Her iki işlem de sedasyon veya genel anestezi altında hastane yatışı gerekmeden yapılır. 1 hafta cinsel perhiz yeterlidir. Bu ameliyat hastalar için çok yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

Dış dudak estetiğinde yaşlılık veya aşırı kilo vermeye bağlı olarak içi boşalmış olan bölgelere yağ grefti ile yağ dokusu eklenerek daha diri ve daha sağlıklı bir özel bölge görünümü elde edilebilir.

Gerek iç dudak, gerek dış dudak estetiği hiçbir zaman cinsel isteği negatif yönde azaltan işlemler olmayıp tam tersine görsel olarak daha güzel bir sonuç sağladığı için kişi özgüvenini arttırıcı sonuçlar doğurmaktadır.

G noktası kadının vajinal orgazmında en önemli nokta olup bu bölgenin hyaluronik asit dolguları ile daha ön plana çıkartılarak kadının hazza daha kolay ulaşmasını sağlar. Hyaluronik asit dolgu işlemi muayenehanede yapılabilen basit bir uygulamadır. Ancak unutulmamalıdır ki bu işlem fizyolojik problemler için çözümdür, psikolojik sorundan kaynaklı orgazma ulaşamama sorununa faydası olmayacaktır.

Erkek Genital Estetiği

Penis büyütme ameliyatları ekseriye yağ doku ile kalınlaştırma ve penisi leğen kemiğine bağlayan özel bir bağın kesilerek penisin uzatılması şeklinde olmaktadır. Yağ doku ile penis kalınlığı artırılırken boyunda herhangi bir değişiklik oluşturmaz. İşlem genel anestezi altında alınan yağ dokularının uygun bir teknik ile peniste bulunan özel bir alana mikrokanül  yardımı ile verilmesidir. Klasik yağ greftinde olduğu gibi sigara kullanımı verilen yağ hücrelerinin yaşayabilirliğini negatif yönde etkiler. Yağların atravmatik teknikle olabildiğince düşük basınçta ve ufak parçalar şeklinde alınması daha homojen bir şekil verilmesini ve anlaşılmamasını mümkün kılar. Daha büyük parçalar şeklinde konan yağlarda düzensizlikler daha sık görülmektedir. Yağ grefti uygulamaları arzu edilen sonuca ulaşana kadar 2-3 seans tekrarlanması gerekebilir. Ameliyat sonrası 4-5 hafta cinsel perhiz önerilir.

Penisi uzatan ameliyatlar penis kökünü leğen kemiğine bağlayan bağların kısmi kesilmesi ile gerçekleştirilir. Bu ameliyatta kıllı bölgede kalacak şekilde Y şeklinde bir iz oluşacaktır. Yaklaşık 2-3 cm’lik bir uzama sağlanabilir. Bunlar ereksiyon ve hissiyeti hiç etkilemeyen ameliyatlar olup ameliyat sonrası 4-5 hafta cinsel perhiz önerilir.

Bazı hastalarda aşırı şişmanlığa bağlı olarak penis gövdeye gömülü olarak görülür. Liposuction ile bu bölgedeki yağ dokularının azaltılması ile gerçek penis boyu ortaya çıkartılmış olunur ve penis büyümüş görüntüsü alır.

Comments are closed.