Liposuction (Yağ Aldırma)

Vaser Liposelection
Eylül 14, 2017
LipoShaping
Eylül 14, 2017

Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction genel tabir ile deri altındaki yağ hücrelerinin ince kanüller ve vakum yardımı ile vücuttan uzaklaştırılma işlemidir. Doğru vakalarda çok efektif ve yüz güldürücü sonuçlar alınır. Özellikle basen, bel, diz içleri, sırt, kol, bacak ve sırt uygulama alanlarıdır. İdeal olarak zayıflama değil, kontur düzeltme ameliyatlarıdır. Ancak teknolojinin gelişmesi ve ultrasound (ses dalgası) enerjisinin adapte edilmesi ile daha yüksek hacimdeki yağ dokuları daha güvenli bir şekilde alınabilmekte ve kilo verme anlamında da yardımcı olmaktadır.

Liposuction işlemi yapılacak bölge miktarına göre lokal, sedasyon ile beraber lokal veya genel anestezi eşliğinde uygulanabilir. Örneğin sadece diz içleri lokal anestezi ile yapılırken, başka  bölgelerin eklenmesi ile daha derin bir anestezi ihtiyacı hem hasta konforu hem de hekimin daha rahat çalışması için gereklidir.

İşlem 3-4 mm’lik ufak kesiler ile gerçekleştirildiği için iz olmamaktadır. Hastalara özel bir korse giydirilir ve 15-20 gün boyunca çıkartmaması istenir. Hasta yıkanacağı zaman korseyi çıkartabilir. Yıkanma işlemi bittikten sonra korse tekrar giyilmelidir. İşlemin sonucu özellikle az yağ alınan alanlarda 6 ay ile 1 sene içinde görülebilirken, daha yoğun yağ alınan bölgelerde işlemden hemen sonra gözle görülür fark olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir