Karın Germe

LipoShaping
Eylül 14, 2017
Kol Germe Estetiği
Eylül 14, 2017

Karın Germe

Plastik cerrahi ameliyatları doğru uygulandığı zaman gerçekten harika sonuçlar çıkartmaktadır. Bunlardan diğer bir tanesi de karın germedir. Yaklaşık 3.5 saatlik bir ameliyat sonrasında senelerin getirdiği, doğum ve gebeliklerin oluşturduğu bir çok deformasyon kalıcı olarak giderilebilmektedir.

Gebelik ve doğum, neslimizin devamı ve dünyadaki en büyük haz olan annelik duygusunu yaşatan, doğanın mucizeler ile dolu olduğunu kanıtlayan, mekanizması hala tam olarak anlaşılamayan ve bence dünyanın tek harikası olan muazzam bir olay. Ancak her muhteşem olay gibi gebelik de arkasında annelerimize kalıcı iz ve deformasyonlar bırakıyor. Belki de annelerimize verdiğimiz ilk hediye pek yüz güldürücü olmuyor. Gebelik sırasında alınan kilolar, karın içi dokuların, kasların ve derinin gerilmesine bağlı olarak, doğumun gerçekleşmesi ile beraber vücudumuz bu deformasyonları onarmaya çalışır. Ancak yine de gebelikte alınan kiloların oranına, rahim içerisindeki bebek kilosu ve amnion suyunun fazlalığına ve de genetik faktörlere bağlı olarak, karın içi organları deriden ayıran karın kaslarında ve karın derisinde gevşeme ve sarkmalar oluşmaktadır. Bazı durumlarda karın kaslarındaki gevşeme ve ayrılma bu o kadar fazla olabilir ki, rectus diastazı adını verdiğimiz bu durum zayıf hastalarda deriden gözle görülebilir bir hale gelebilir. Deride çatlaklar oluşur ve karın bölgesi önden yanlara doğru yayılır.

Karın germe işlemi ile tüm bu sorunlar çözülerek hastanın anatomik yapısı %80 oranında eski haline getirilebilinir. Bu ameliyat ile sarkmış ve gevşemiş deri dokusunun fazlası çıkartılıp tekrar eski gerginliğine kavuşturulurken, iç kısmındaki gevşemiş ve birbirinden uzaklaşmış karın kasları iç korse dikiş tekniği kullanılarak tekrar orta hata doğru sıkılaştırılır ve gerginleştirilir. Kaslara yapılan bu iç korse tekniği aynı zamanda yanlara doğru yayvanlaşmış karın ve bel yapılarını ortaya doğru toparlarken, karnın öne doğru oluşmuş olan şişkinliğini de geriye doğru iterek daha düz ve bel kıvrımı daha belirgin hatlar oluşturur.

Liposuction karın germe ameliyatlarının vazgeçilmez yardımcısıdır. Eğer karın dokusunda yağ kalınlığı fazla ise mutlaka yağ dokusunu liposuction yöntemi veya deri altı yağ traşlama yöntemi ile inceltmek gerekir. Bu işlemler deri dokusunun kalınlığını azalttığı için derinin daha rahat gerilmesine yardımcı olmakta ve maksimum miktarda deri ve yağ dokusunun çıkartılmasını sağlamaktadır. Bel ve kalça yan kısımlarına yapılan liposuction işlemi ile bel ve vücut hatları gerçek bir heykeltıraş titizliğinde şekillendirilir.

Karın germe ameliyatında en çok ihmal edilen bölge özel bölgedir. Bu bölgede varsa fazla yağ dokuları alınmalı, bölge şekillendirilmeli, gereğinden fazla yukarı doğru gerilmesi özellikle önlenmelidir. Karın dokusunun kalınlığı ile altta kalan özel bölge dokusunun kalınlığı eşitlenmeli ve karından gelip özel bölgeye doğru dümdüz devam eden bir geçiş sağlanmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir