Burun Estetiği Sonrası Öz’Güven’li Selfie

Meme Büyütme Ameliyatında Kritik Soru: Protez Şekli Nasıl Olmalı?
Eylül 19, 2017
Ameliyatsız Vajinal Yenilenme
Eylül 19, 2017

Burun Estetiği Sonrası Öz’Güven’li Selfie

Burun Estetiği Sonrası Öz’Güven’li Selfie

Sosyal medyanın yeni (hatta eskimeye başlayan) akımı olan selfie için onlarca uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan bazıları yüzünüzü güzelleştirirken bazıları ise efektler ile fotoğrafın daha güzel görünmesini sağlıyor. Hatta ikonlar ekleyebileceğiniz, makyaj yapabileceğiniz uygulamalar bile bulunuyor. Ancak herkes ister ki sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar doğal güzelliğini yansıtsın. Ancak selfie için bu kadar yakın bir fotoğraf açısı gerekince doğal güzelliği yakalamak da zor oluyor.

 

Yapılan araştırmalar sonucunda görülüyor ki akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir kısmı 2,5 saatini sosyal medyada arkadaşlarının veya kendi paylaşımlarını inceleyerek geçiriyor. Eminiz ki siz de arkadaşlarınızın paylaşımlarını kendi paylaşımlarınızla kıyaslıyor ve fotoğraflarda nasıl güzel çıkabileceğinizi düşünüyorsunuz. Elbette fotoğraf çekerken bazı küçük numaralar ile yüzün orantısız bölgelerini gizlemek mümkün. Ancak hayatınızın sonuna kadar bu numaraları uygulayarak kaygı yaşamak istemiyorsanız yüzünüzde rahatsız olduğunuz bölgenizle alakalı estetik bir müdahaleyi mantıklı görebilirsiniz.

Kişinin estetik görünmesinin sosyal yaşamının yanı sıra iş yaşamına da olumlu etkileri bulunmaktadır. Elbette bu durumun en olumlu etkisi ise kişiye vermiş olduğu özgüven duygusudur. Bu noktada burun estetiği türlerinden biri olan rinoplasti ile alakalı bazı bilgiler vermek mantıklı olabilir.

 

RİNOPLASTİ NEDİR?

Burun estetiği uygulamalarından biri olan rinoplasti burnun aktiviteleri ile alakalı sorun olmayan, sadece şekil düzeltmeleri için gerçekleştirilen bir işlemdir. Yani burnunuzun şeklinden rahatsızsanız ve nefes alma, derin nefes alma veya nefes daralması gibi şikayetleriniz yoksa yapılacak olan burun estetiği rinoplasti olacaktır.

RİNOPLASTİ İÇİN YAŞ SINIRI BULUNUYOR MU?

Burun estetiğinde dikkat edilmesi gereken konu kıkırdak gelişiminin tamamlanmış olması zorunluluğudur. Bu nedenle kadınlarda 17 erkeklerde 18 yaşın altındaki kişilerde burun tam şeklini almamış olması ve hala gelişimine devam etmesi nedeniyle rinoplasti önerilmemektedir.

 

RİNOPLASTİ AĞRILI BİR İŞLEM Mİ?

Estetik yaptırmayı düşünen ancak bunu henüz uygulamaya dökmemiş olanlar için en önemli soru da işlemin ağrılı olup olmayacağıdır. Rinoplasti ameliyatı ağrısız bir ameliyat olmasıyla beraber rahat bir uygulamaya da sahiptir. Yapılan araştırmalara göre rinoplasti ameliyatı olan kişilerin ameliyat sonrasında ağrı kesici kullanma gereği duymadıkları gözlemlenmiştir.

 

RİNOPLASTİ SONRASI MASAJ GEREKLİ MİDİR?

Rinoplasti ameliyatının ardından 5-7 gün içinde burnun içine yerleştirilen özel alçılar çıkarılmakta ve burun bantlanmaktadır. 5 gün sonra ise bu bantlar çıkarılarak hastaya 1 ay boyunca masaj uygulaması önerilir. Rinoplasti sonrası masaj önerilmesinin nedeni ise masajla beraber kan dolaşımının artması durumunun şişliklerin geçmesi ve burnun yeni şeklini almasını sağlamasıdır.

Comments are closed.