Ameliyatsız Estetik

Buz Lazer Epilasyon
Eylül 27, 2017
Meme Büyütme Ameliyatı
Kasım 17, 2017

Ameliyatsız Estetik

İp ile Yüz Askısı

Burada ilk söylemem gereken şu ki; hiçbir yöntem cerrahi uygulamaların yerini tutamaz. Ancak minimal deformitesi olan veya cerrahi uygulama adayı olup da ameliyat arzu etmeyen, ama daha iyi, daha dinç ve taze bir görünüm isteyen kişilerde İp ile Yüz Askısı uygulanabilir. Plastik cerrahi dışındaki doktorların uyguladığından farklı olarak dokular sabit bir noktaya tespit edildiği için İp ile Yüz Askısı’nın kalıcılığı daha uzun ve daha etkilidir. Bölgesel uyuşturma veya sedasyon eşliğinde gerçekleştirilebilir. Morluk ve minimal ödem oluşabilir.

 

İp askısı ile sarkmış yanak dokuları toparlanabilir, derinleşmiş burun kenarı olukları yumuşatılabilir, çene konturundaki sarkmalar ve boyundaki gevşeme ve sarkmalar toparlanabilir.

 

Thermi (Radyofrekans ile Ameliyatsız Yüz Germe)

Thermi deri altına uygulanan radyofrekans enerjisidir. Bu ne anlama gelir diye sorarsanız, şu anda deri sıkılaştırma ve ameliyatsız yüz germe cihazları deri üzerinden uygulanır ve bir ısı oluşturarak etkisini gösterir. Halbuki vücudumuzdaki dokuların ısıya karşı direnci farklıdır. Derinin en üst tabakası 45-46 derecelere ancak belirli bir süre dayanabilirken, deri altı bağ dokusu 60-65, daha derin yağ dokuları 65-70 derecelere kadar ısıtılabilir. Bu etkisi ile yaşlanmış ve deforme olmuş kollajen lifler yok edilerek, yeni kollajen lifler sentezlenir. Derinin üzerinden yapılan uygulamalarda deride yanık oluşturulmaması için ve hastanın ağrı duymasından dolayı gerekli enerji deri altı bağ dokularına aktarılamaz ve etkisiz olur. Ancak Thermi işlemi enerjisini direkt olarak özel dizayn edilmiş bir uç ile deri altındaki istediğimiz bir noktaya yönlendirebilir ve istediğimiz enerjiyi verebilme üstünlüğü sağlar.

 

Uygulama sırasında özel bir termal kamera ile üst deri ısısı ölçülerek derinin korunması sağlanır. Uygulama bölgesel uyuşturma ile tamamen ağrısız bir şekildedir. Hastalara işlem sonrası kullanım için bir korse giydirilir ve 24 saat kullanması önerilir. Morluk, ödem yapmayan, sosyal ve iş hayatını etkilemeyen bir uygulamadır. Etkisini 10. günden sonra göstermeye başlar ve 6 ay boyunca her geçen gün daha iyi bir gelişim gösterir. İşlemden 6 ay sonraki durum en son halidir ve kalıcıdır. Thermi tek uygulamalık bir tedavi olduğu için hastaya zaman kaybı da sağlamamaktadır.

 

Thermi işlemi ile bölgesel yağ dokularında lipoliz yapabilme özelliği de mevcuttur. Bu özelliği sayesinde bir yandan yağ doku eritilirken cilt de sıkılaştırılmış olur. Bu da özellikle sellülit tedavisinde çok kullanışlıdır.

 

TEK UYGULAMA İLE CİLT SARKMALARINA KESİN ÇÖZÜM

Ameliyatsız ‘iyi’ ve ‘doğal’ sonuçlara ulaşmak isteyenler için mükemmel bir uygulama !

 

ThermiLift, kontrollü termal enerjiyi cilt altına göndererek; yaşlanmanın olumsuz etkilerini gidermeye yardımcı olan dünyadaki ilk estetik uygulama yöntemidir. ThermiLift, non-invasive uygulamalardan çok daha iyi sonuçlar alma beklentisinde olan; ancak henüz cerrahi bir operasyon istemeyen hastalar için ideal bir uygulamadır. Yüz, boyun, karın ve kalça gibi bölgelerde sorunun çözümüne yönelik mükemmel sonuçlar meydana getirmektedir. ThermiLift’ın etkisi ve güvenilirliği klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

 

İŞLEYİŞİ NASILDIR?

 

ThermiLift; acısız, mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama bir saattten daha kısa bir zamanda tamamlanır. İyileşme sürecine bazı ender durumlar dışında ihtiyaç olmaz. Çok ince uca sahip başlık cildin altına yerleştirilir. Ardından radio frekans enerjisi hedef dokuya uygulanarak; hemen oluşan shrink/küçültme etkisi meydana getirilir. Sonuçlar hemen görülür ve zaman ilerledikçe daha da iyi sonuçlara ulaşılır.

 

İYİLEŞME SÜRECİ NEDİR?

 

ThermiLift, local anestezi ile uygulanan mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama sonrasında hastalarda hafif bir ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ancak bu durum 24-48 saat içerisinde normale dönecektir.

 

SONUÇLARI NE KADAR KALICIDIR?

 

ThermiLift, tek uygulama ile ciltteki sarkmalara üç-boyutlu bir sonuç sunmaktadır. Tedavinin sonuçları birkaç yıl kalıcıdır.

 

VAJİNAL GENÇLİĞİN YENİ FORMÜLÜ!

ThermiVa ile tanışın

 

Hamilelik, normal doğum, menopoz, hormonal problemler va da yaşlanmaya bağlı olarak vajinal kaslarda gevşeme sıkça rastlanan bir durumdur. Bu durum beraberinde cinsel yetersizlik, orgazm sorunları ve idrar kaçırmaya varan çeşitli şikayetlere neden olabilmektedir. Ne yazık ki bu doğal çöküşe mani olmak pek de mümkün değildir.

 

Kontrol siz de olsun..

 

Hiçbir kadın vücudunda kendi kontrolü dışında meydana gelen bu durumdan memnun olmaz. Özellikle de bu durum yaşamlarının ‘mahrem’ olarak adlandırılan bölümleri ile ilgili ise… Ilişkiler en iyi şartlar altında bile zor olabilir. Zihnimizin ve bedenimizin birbirleri ile kavga etmesine ihtiyacımız yok!

 

Yeniler. Onarır. Canlandırır…

 

Dünyanın her yerinde kadınlar gençliklerine ya da doğum öncesi vücutlarına geri dönmeyi arzu ederler. Thermi, onların mutluluklarını yeniden kazanmalarına, ilişkilerini yeniden canlandırmalarına vulvovajinal gençlik ve sağlıklı güzelleşmelerine yardımcı oluyor.

 

SORULARINIZIN YANITI ThermiVA DA OLABİLİR…

 

Cinsel istek düzeyini nasıl değerlendirirsiniz ?

  1. Çok az 2.Az 3.Orta 4.Çok fazla

Partnerinizle cinsel yaşamınız doğum yaptıktan sonra ya da doğal yaşlanma sürecinize bağlı olarak olumsuz olarak etkilendi mi?

  1. Kesinlikle 2.Çok çok az 3. Minimumda 4.Etkilenmedi

İlişki sırasındaki cinsel tatmininizi nasıl değerlendirirdiniz?

  1. Az 2.Ortalama 3.İyi 4.Mükemmel

Cinsel aktivite sırasında kendinize güveniniz tam mı?

1.Güven duymuyorum 2.Çok az duyuyorum 3.Ortalama güven hissediyorum 4.Güvenim tam

Cinsel ilişki sırasında kuruluğa bağlı rahatsızlık hissediyor musunuz?

  1. Evet, cinsel ilişkiden kaçınıyorum 2. Çoğunlukla 3. Bazen 4.Çok nadiren ya da hiç

Sıklıkla idrar kaçırma ya da ‘zor yetişme’ durumları ile karşılaşıyor musunuz?

  1. Sık sık 2.Bazen 3.Arasıra 4.Hiç

Vajinal sıkılığınızı nasıl değerlendirirsiniz?

1.Çok gevşek 2.Makul bir gevşeklik 3.Sıkı sayılır 4.Oldukça sıkı

* Cevaplarda çoğunlukla ‘1’ ve ‘2’ yi seçtiyseniz doktorunuzla tedavi alternatiflerini görüşmenizi öneririz.

 

KULLANANLAR NE SÖYLÜYOR ?

 

‘3 seanslık TheriVa tedavim yeni bitti ve şimdiden hayret verici olumlu sonuçlar aldığımı söyleyebilirim. Tüm bu olumlu değişikliklerin ameliyatsız olması, işlemin son derece konforlu ve çok rahat geçmesi de ayrıca çok iyi. Uygulamadan sonra nekahat diye adlandırabileceğimiz bir süreçte yok. Uygulamadan hemen sonra bile herhangi bir komplikasyon, kanama, yanma vb. olmadan günlük hayatınıza devam edebilir hatta cinsel ilişkide bulunabilirsiniz. ‘

 

‘Son derece konforlu, keyifli ve komplikasyonsuz bir uygulama. İşlemden hemen sonra labya ve vulva bölgelerimin daha sıkı olduğunu hissettim. Görünümde de inanılmaz bir değişim vardı..! ‘

 

* ‘Isı Kontrollü Radyofrekans – Vulvajinal gevşeme için: Pilot Çalışma’ 17.IMCAS Dünya Kongresinde Dr.Red Alinsod tarafından sunulmuştur. FACOG, ACGE (2015)

 

ThermiVa RF Cihazı ve başlıkları, dermatolojik ve genel cerrahi uygulamalarında elektrocoagulasyon ve hemostasis amaçlı olarak tercih edilmektedirler.

Comments are closed.